Ankacar Oto Kiralama

Ankara Keçiören de hizmet veren firmamız ile siz değerli müşterilemizi bekliyoruz...
(0312) 359 13 13 | 0543 494 15 09

 

Rent A Car

Rent A Car

Rent A Car Kısa veya uzun dönem gereksinimleri için bireysel olarak başvurulan veya şirketlerin uzun vade de sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir araç kiralama. Peki bu sistem nasıl yürümektedir? Şartları nelerdir?

Bilinçli kullanıldığında çok yararlı olabilecek bi kuruluştur Rent A Car. Fakat her türlü suistimale ve kötü niyete açıktır. Bireysel veya şirketlerin araç kiralamadan önce birtakım maddelere dikkat etmesi gerekmektedir. Profesyonel ve işini en iyi şekilde yapan kurumsal şirketler ile çalışmakta her zaman yarar vardır.

Sistem şu şekilde işler:

• Herhangi bir Rent A Car ofisine gidip araç kiralamak istediğinizi bildirirsiniz. Sizlere elindeki araçlardan uygun olanları tanıtır ve sizde kendinize göre aracı seçersiniz. Profesyonel şirketler sizden en az 2 yıllık ehliyet isterler. Bunun dışında belirli marka araçlar için ekstra yaş sınırı ve ehliyet tecrübesi koyabilmektedirler. Örnek X marka aracı kiralamak için en az 21 yaşında, Y marka aracı kiralamak için en az 27 yaşında olmanız gerekebilir.

• Şartlara uyulduktan sonra aracın kaç gün kiralanacağı belirlenir. Ücret peşin olarak tahsil edilir.

• Şartlarda anlaştıktan sonra araç bizzat gösterilir, aracı iyice her tarafını kontrol edildikten sonra anahtar teslim edilir. Kontrol edilmeden teslim alınan araçlarda, daha önceden de araçta bulunan bir kusur size mal edilmeye çalışılabilir.

• Kiraladığınız aracın kasko ve sigortasının olup olmadığından emin olunuz. Çünkü kasko ve sigorta da eksiklik yok ise 2 madde dışında hiçbir şekilde sizin sorumluluğunuz doğmaz. Şöyle ki; araç sizin elinizdeyken kusurlu veya kusursuz fark etmez herhangi bir kazaya karıştıysanız kesinlikle sizin hiçbir sorumluluğunuz olmaz. Fakat bunun 2 istisnası var;

1-Ehliyetsiz kullanım, 2-Alkollü kullanım.

Bu iki madde mevcut değilse araç ile ne şekilde kaza yaparsanız yapın hiç kimse sizden hiçbir şey talep edemez. Sigorta veya kasko bu hususları karşılayacaktır.

Özet geçmek gerekirse: Profesyonel şirketler ile çalışmaya dikkat edin, kaskosuz araç kiralamayın.