Ankacar Oto Kiralama

Günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak araçlarımızı kiralayabilirsiniz...
(0312) 359 13 13 | 0543 494 15 09

 

Ankacar Oto Kiralama Blog

Ankara Günlük Araç Kiralama

Çok değil belki bundan on yıl öncesinde bile lüks olarak kabul edilen otomobiller, günümüzde artık birer ihtiyaç olarak kabul görmekte. Buna rağmen otomobil olayında, özellikle alım sırasında ödenen vergiler bakımından, ülkemiz açısından pek de iç açıcı bir durum söz konusu değildir.

Otomobil üzerinden alınan vergiler düşünüldüğünde ülkemiz AB içinde birinci sırada. Avrupa Birliği'nde otomobilden "özel tüketim vergisi" alınmazken, ülkemizde %37-84 arasında alınan bir vergi söz konusu. Ayrıca araç üzerinden alınan kdv vergisi %18 yetmiyormuş gibi bir de alınan özel tüketim vergisinin de kdv si alınmaktadır.

Özel tüketim vergisi ve kdv toplanınca araç üzerinden %117 ye varan oranlarda bir vergilendirme söz konusu olmakta. Bu dünya ortalamasının neredeyse 5 katı civarında bir orandır.

Şirketler bu tür vergilendirmenin dezavantajlarından kurtulmak için Ankara Günlük Araç Kiralama gibi pratik yollara başvurabiliyorlar. Bunun gibi bir çok avantajı olan Ankara Günlük Araç Kiralamanın kullanıcı kurum ya da kişilere sağladığı vergisel faydaları; araç satın alma ve Ankara Günlük Araç Kiralama olarak karşılaştırmak mümkündür. Kısaca bahsedecek olursak;

* YÜKLENİLEN KDV; araç satın alıması durumunda indirilemezken; Ankara Günlük Araç Kiralamada tamamı indirilebilir.

*ÖDENEN MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ; araç satın alınması durumunda gider olarak gösterilemezken; Ankara Günlük Araç Kiralama da kiralayan ödediği MTV'ni gider olarak yazabilir.

*ELDEN ÇIKARMA; araç satın alan, gerekli faydayı sağladıktan sonra aracını elden çıkartınca, yani satınca, satış bedeli tutarına oranla bir vergi ödeme yükümlüğü vardır; Ankara Günlük Araç Kiralama da ise, kiralayan faydasını tüketince kiraladığı aracı elden çıkarınca herhangi bir vergi yükümlülüğü altına girmez.

Tüm bu saydığımız vergisel avantajlar, kurumsal müşterilerimizin olduğu kadar gerçek kişi müşterilerimiz için de bir cazibe oluşturmaktadır. Bu tür vergisel avantajları Ankacar Oto Kiralama, Günlük Oto Kiralama olarak sizlere sunmak bizim için kamusal bir hizmettir.

Ankara Günlük Araç Kiralama firması olarak Ankara'nın bütün ilçelerine hizmet vermektedir. Bu ilçeler;